مزایای شگفت انگیز اسباب بازی های چوبی برای کودکان

10 4,272

بشر همواره عاشق طبیعت بوده و با هر آنچه که از دل طبیعت الهام گرفته است ارتباط خوبی برقرار می کند. تولید کنندگان اسباب بازی نیز با ساخت اسباب بازی هایی از جنس چوب همواره القا کننده این مهم به کودکان هستند.

اسباب بازی های چوبی  موجب ارتقای مهارت هایی همچون؛ عاطفه، قوه ی تفکر، توانایی اجتماعی کودک می‌شوند و توانایی حل مسئله را در آنها بالا می برند و کاملا ایمن و بهداشتی هستند.

بله روان شناسان ثابت کرده اند که افراد با لمس و یا مشاهده ی وسایل طبیعی مثل چوب بهتر می توانند یاد بگیرند، خلاق باشند و از همه مهم تر مانع بروز احساسات منفی شوند.

اسباب بازی های چوبی فاقد هرگونه مواد شیمیایی و یا مواد مضر برای بدن کودکان هستند. به همین جهت کودکان می توانند ساعت ها با آن سرگرم شوند بدون اینکه نگران سلامتی آنها باشید.

اغلب اسباب بازی های پلاستیکی یا الکترونیکی به خاطر پرتاب کردن کودکان به سرعت خراب می شوند. ولی اسباب بازی های چوبی از استحکام بالا و دوام خوبیی برخوردار هستند و شکستن آنها اغلب در توان و یا قدرت بدنی کودکان نیست. همچنین ماهیت برخی از آنها به گونه ای است که در صورت خراب شدن و یا رنگ پریدگی به سادگی قابل تعمیر هستند و طول عمر بسیار بالایی دارند.

اسباب بازی های چوبی جدای از القای حس طبیعت و زنده بودن به کودکان، مزایای شگفت انگیز بسیاری برای آنها دارند که سعی کردیم در این محتوا از مجله فروشگاه های ماتیلوس « ماتی لوس » به مهمترین آنها اشاره کنیم. پس چنانچه به این موضوع علاقه‌مند هستید شما را به خواندن این محتوا دعوت می کنیم.

۱۰ ویژگی مهم و شگفت انگیز اسباب بازی های چوبی

یکی از محبوب ترین اسباب بازی ها برای کودکان اسباب بازی ها چوبی است. این امر در حالی رخ می دهد که برای والدین نیز مهم است که اسباب بازی مورد استفاده‌ی کودکان آنها ایمن، سودمند، جذاب و الهام بخش امور مثبت باشد. همچنین این امکان را برای کودک فراهم کند تا زمان نسبتا زیادی را با آن سرگرم و مشغول بازی شوند به گونه ای که هرگز تازگی و جذابیت خود را برای کودکان از دست ندهند.فیگور های حیوانات چوبی و بازی دختر بچه با انها

خوشبختانه اغلب اسباب بازی های چوبی تهیه شده از برندهای معتبر همچون؛ بیس تویز(BisToys)، برج جنگا (Jenga) و غیره که معمولا اسباب بازی های منحصر به فردی تولید می کنند کلیه‌ی ویژگی های مذکور را دارند.

خرید انواع بریک، آجره و ساختنی 

در فروشگاه اسباب بازی ماتی لوس

۱.ایمن بودن اسباب بازی های از جنس چوب

هنگامی که می خواهید برای فرزند خود اسباب بازی بخرید و یا برای فرزند نزدیکان خود هدیه ای تهیه کنید، همواره این سوال به ذهن شما می رسد که “آیا این اسباب بازی ایمن است؟”. اسباب بازی هایی که قطعات آن ها به سادگی جدا می شوند و امکان خفگی و حوادثی از این قبیل دارند. اسباب بازی هایی که از پلاستیک های فشرده تهیه شده اند احتمال شکستگی و ایجاد گوشه های آسیب رسان دارند و این نکته ی منفی آنان محسوب می شود. اگر اولویت شما ایمنی اسباب بازی است، به اسباب بازی های چوبی نه نگویید. توجه داشته باشید که در صورتی که فرزند شما و یا کودک مذکور زیر ۵ سال دارد، این انتخاب عاقلانه ترین کار است.

اسباب بازی های چوبی فاقد هرگونه مواد شیمیایی و یا مواد مضر برای بدن کودکان هستند.

به همین جهت کودکان می توانند ساعت ها با آن سرگرم شوند بدون اینکه نگران سلامتی آنها باشید. این امر در حالی رخ می دهد که بوی مناسب و بافت خوب این اسباب بازی ها کودکان را به خود جذب می کند و حس زنده بودن و طبیعت را به آنها منتقل می کند.

به علاوه بافت اسباب بازی های چوبی به گونه‌ای است که فاقد هرگونه نقاط تیز و برنده هستند. به همین جهت هیچ گونه صدمه ای به کودکان  نخواهند زد. بنابراین اگر به هنگام بازی نگران امنیت فرزندانتان هستید، بهترین گزینه برای شما تهیه‌ی اسباب بازی های چوبی با کیفیت مرغوب است .چوب در مقایسه با اغلب اجناس اسباب بازی از ایمنی بهتری برخوردار است. همچنین به سادگی شکسته نمی شود و در صورت شکسته شدن نیز باعث صدمه رساندن به کودکان نخواهد شد.کودک در حال بازی با ست اشپزخانه چوبی

۲.سازگار با محیط زیست

اسباب بازی های چوبی معمولا از مواد ارگانیک و طبیعی ساخته شده اند. در نتیجه برای بازیافت آنها هیچگونه مشکلی وجود نخواهد داشت و در مقایسه با اسباب بازی های پلاستیکی یک گزینه سازگار با محیط زیست هستند که ساخت و بازیافت آنها هرگز صدمه ای به محیط زیست نمی زند.

بخش اعظم زباله هایی که سالانه تولید می شوند از بقایای ظروف و وسایل پلاستیکی امثال اسباب بازی های شکسته، بطری ها و قوطی ها هستند. با خرید اسباب بازی های مناسب می توان نقش کوچکی در حفظ زمین داشت. هرچند این نقش کوچک، اما در کاهش تولید زباله کمک بسزایی می کند. بسیاری از اسباب بازی های چوبی حتی می توانند دست دوم خریداری شوند و مجددا نو شوند. همچنین به سادگی بازیافت می شوند زیرا از مواد طبیعی ساخته شده اند. اسباب بازی چوبی هیجان انگیزی مثل جنگا می تواند هم به شما فرح و شادی بخشد و هم زمین را سبزتر نگه دارد.

۳.اسباب بازی های چوبی دارای بافت و بوی مناسب

اغلب مربیان پیش دبستانی به این واقعیت اشاره کردند که کودکان از میان انواع اجناس اسباب بازی مثل: اسباب بازی های فلزی، چوبی، پلاستیکی، پلاستیک فشرده و غیره اغلب جذب اسباب بازی های چوبی می شوند. چرا که از بافت، جنس و بوی مطبوعی برخوردار هستند. هر چند این مهم را نیز نباید فراموش کرد که این روزها سازندگان اسباب بازی از رنگ های جذاب برای تزیین چوب ها استفاده می کنند. رنگ به کار رفته در ترکیب آنها از اهمیت بالایی برخوردار است و باید کاملا سالم، بهداشتی و با دوام باشند.

به طور معمول برندهای معتبر از رنگ‌های فاقد مواد شیمیایی و طبیعی برای اینگونه اسباب بازی ها استفاده می کنند با این وجود هنگام تهیه ی اسباب بازی چوبی حتما به این نکته مهم توجه کنید.پسربچه خوشحال در میان مکعب های چوبی رنگی

۴.تقویت مهارت تخیل

اسباب بازی های چوبی به دلیل ماهیت ساده‌ای که دارند موجب تقویت قوه تخیل کودکان می‌شوند. در دنیای امروز تعداد بی نهایت اسباب بازی وجود دارد که می تواند شرایط سرگرمی کودکان را فراهم کند. این امر در حالی رخ می دهد که اسباب بازی های چوبی به دلیل این که فاقد قطعات الکترونیکی چراغ های چشمک زن و یا هر فاکتور افزودنی دیگری هستند به بهترین شکل می‌توانند قوه تخیل کودکان را تحریک و موجب تقویت و ارتقاء آن شوند. به عبارتی اسباب بازی‌ های چوبی به کودکان این اجازه را می‌دهند که از قوه استدلال خود بیشتر استفاده کنند. مطالعات نشان داده است که اسباب بازی های چوبی برای افزایش توانایی شناختی کودکان وسیله مناسبی هستند. چرا که اینگونه اسباب بازی ها به دلیل بافت سالم آن‌ها و همچنین ساختار ساده‌ای که دارند می توانند انواع مختلف از مهارتهای کودکان را تحریک کنند. مهارت هایی همچون؛ عاطفه، قوه ی تفکر، توانایی اجتماعی و غیره.

بیشتر بخوانید:

۵.بالا بردن توانایی حل مسئله

برخی از اسباب بازی‌های چوبی کلاسیک مانند انواع پازل، انواع اسباب بازی ساختنی، بلوک ها و غیره به کودکان کمک می کند تا مهارت های عددی و حل مسئله را به سادگی بیاموزند. به همین دلیل اغلب از آنها به عنوان وسایل کمک آموزشی در مدارس و یا پیش دبستانی ها استفاده می شود. همچنین اسباب بازی های چوبی برخلاف سایر اسباب بازی ها که با فشردن یک دکمه تنها مهارت شنیداری و دیداری کودکان را تحریک می کنند امکان تحریک مهارت های بسیاری در کودکان را فراهم می کنند. این اسباب بازی ها موجب تحریک مهارت های فکری، استدلالی، خلاقیت، بینایی، توانایی حرکتی، لامسه و غیره کودکان می‌شود.بازی کودک با میز چوبی عدد دار

۶.طول عمر بالای آنها

کودکان به هنگام بازی با اسباب بازی های خود زیاد محتاط نیستند و پیوسته آنها را به اطراف پرتاب کرده و یا ضربات مکرر و فشار بیش از حدی به آنها وارد می‌کنند. اغلب اسباب بازی های پلاستیکی یا الکترونیکی به خاطر همین رفتار کودکان به سرعت خراب شده و یا بدون استفاده خواهند شد. این امر در حالی رخ می دهد که اسباب بازی های چوبی از استحکام بالا و دوام خوبیی برخوردار هستند. به گونه‌ای که شکستن آنها اغلب در توان و یا قدرت بدنی کودکان نیست. همچنین ماهیت برخی از آنها به گونه ای است که در صورت خراب شدن و یا رنگ پریدگی به سادگی قابل تعمیر هستند به همین جهت است که اغلب اسباب بازی های چوبی از طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند به علاوه هزینه خرید آنها نسبت به بسیاری از اسباب بازی های الکترونیکی یا پلاستیکی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. بنابراین کودکان می توانند ساعت ها با آنها سرگرم شوند بدون اینکه نگران شکستن آنها باشید.

خرید جدیدترین پازل ها

در فروشگاه اسباب بازی ماتی لوس

۷.نابودی احساسات منفی در کودکان

روان شناسان ثابت کرده اند که ارتباط با طبیعت و اموری که از طبیعت وارد زندگی افراد می شود می توانند القا کننده احساسات مثبت بسیاری به انسان باشند. چوب نیز یکی از مهمترین مولفه های موجود در طبیعت محسوب می شود به همین دلیل است که این روزها اغلب محیط های کاری و یا سالن های مدیتیشن را به وسیله انواع چوب ها و یا پارتیشن های چوبی آراسته می کنند. چرا که ثابت شده است افراد با لمس و یا مشاهده ی وسایل طبیعی مثل چوب بهتر می توانند یاد بگیرند، خلاق باشند و از همه مهمتر مانع بروز احساسات منفی شوند.

سازندگان اسباب بازی نیز از این امر غافل نبوده و با ساخت اسباب بازی های چوبی شرایط افزایش آرامش  و دور کردن احساسات منفی از کودکان را فراهم کردند.دختر بچه در حال چیدن مکعب های چوبی روی هم

۸.تقویت روابط اجتماعی کودکان

با ورود به مدرسه و یا دوره های مهد کودک و پیش دبستان، کودکان ملزم به مشارکت در کارهای تیمی و گروهی می شوند. کار کردن در گروه نیازمند ویژگی ها و توانمندی های خاصی همچون انعطاف پذیری و مسئولیت پذیری است. این صفات در زندگی آینده ی کودک نقش مهمی ایفا خواهند کرد. یادگیری چنین مهارت هایی به سادگی امکان پذیر نیست و نیازمند فعالیت های متعدد و بازی های مختلفی است.

چه در خانه و چه در پارک ها و زمین های بازی، یاددادن مشارکت و کار گروهی به کودکان از سنین پایین از مهم ترین نکاتی است که پدر و مادر باید به آن توجه کنند. برای انجام این کار به ابزار متفاوتی نیاز است که اسباب بازی های چوبی می توانند یکی از آن ها باشند. آموزش کار تیمی به کودکان در سنین زیر سه سال با اسباب بازی های چوبی بهترین و مناسب ترین انتخاب است.

اسباب بازی های چوبی قدرت تعامل اجتماعی کودکان را افزایش می دهد. اگرچه استفاده از اسباب بازی‌های رایانه‌ای و یا الکترونیکی موجب سرگرمی کودکان می شود و این قابلیت را دارند که کودکان را ساعتها میخکوب خود کنند اما ماهیت بازی آنها اغلب انفرادی است در حالی که اسباب بازی های چوبی به خاطر سادگی و ماهیت اشتراک پذیری که دارند این قابلیت را دارند که گروهی و به صورت مشارکتی مورد استفاده قرار گیرند. به همین جهت کودکان به هنگام استفاده از آنها با یکدیگر رابطه برقرار می کنند، صحبت می کنند، قوانین وضع می کنند و احترام متقابل را یاد می گیرند.

۹.وزن مناسب آنها

رشد و تقویت عضلات کودکان یکی از نیازهای اساسی آنها جهت تکامل و کسب قدرت می باشد. این مسئله همواره یکی از نگرانی های بزرگ والدین محسوب می شود. گاهی اوقات استفاده از اسباب بازی های سنگین وزن همچون؛ انواع اسباب بازی های فلزی، پلاستیکی فشرده و غیره نه تنها باعث تکامل عضلات و ماهیچه های کودکان نمی‌ شود بلکه شرایطی را فراهم می کند که شکل گیری استخوان بندی و فیزیک کودکان دچار مشکل شود.

چرا که کودکان اغلب وابسته به اسباب‌ بازی‌ های خود هستند و ساعت های طولانی از شبانه روز را با آن سرگرم می شوند. همچنین همواره آن را همراه خود به مکان‌های مختلفی انتقال می دهند. به همین جهت اسباب بازی که مورد استفاده آنها قرار می گیرد باید دارای وزنی مناسب بوده و به سادگی قابل حمل و نقل باشد خوشبختانه اغلب اسباب بازی های چوبی به گونه ای طراحی شده اند که نه تنها موجب به هم خوردن ظاهر فیزیکی کودک نمی شود بلکه موجب تقویت عضلات مختلف آنها مثل؛ مچ دست، بازو، ساعد، انگشتان دست و… می شود.حروف و مکعب های رنگی چوبی

۱۰.خاصیت آنتی باکتریال آنها

محققان ثابت کردند که چوب خاصیت آنتی باکتریال دارد به همین جهت استفاده از اسباب بازی های چوبی نیاز به تمیز کردن مداوم ندارد و اغلب پاکیزه و بهداشتی باقی خواهند ماند. بنابراین استفاده از اسباب بازی های چوبی حتی برای کودکانی که عادت دارند مدام اسباب‌ بازی ‌های خود را به دهان فرو ببرند هیچگونه ضرری نخواهد داشت حتی در صورت نیاز به استریلیزه کردن این اسباب بازی ها به وسیله یک دستمال مرطوب کاملا بهداشتی و قابل استفاده خواهند شد.

۱۱. به نسبت ارزان قیمت تر و مقرون به صرفه تر هستند

ممکن است در ابتدا اسباب بازی های چوبی گران قیمت به نظر برسند اما در بلند مدت و با مقیاس بزرگ تر اگر به آن بنگرید، نسبت به اسباب بازی های پلاستیکی مقرون به صرفه تر هستند و به نفع اقتصاد خانواده است. از آن جایی که این اسباب بازی ها دیرتر خراب می شوند و قابلیت بازی خود را برای مدت طولانی از سال های زندگی کودک حفظ می کنند، کمک بسیار زیادی به شما می کنند. البته اگر اسباب بازی های چوبی از جنس مرغوب ساخته شده باشند، نمی شکنند و مدت زمان طولانی سالم باقی می مانند.

۱۲. زیباتر به نظر می رسند

کم تر پدر و مادری، و البته بیشتر مادران، را می بینید که به زیبایی اسباب بازی ها توجه نکند. هنگام خرید سیسمونی و وسایل اتاق نوزاد، معمولا زیبایی یکی از مهم ترین فاکتورهای خرید اسباب بازی و وسیله است. هنگامی که اتاق کودک خود را می چینید و تزئین می کنید، به زیبایی و نمای اسباب بازی ها، جلوه ی آن ها و البته هماهنگی آن با سایر بخش های اتاق توجه می کنید. حتی خود کودک هم زیبایی را درک می کند و جذب بافت جذاب و سیمای جالب توجه اسباب بازی ها می شود.

در این صورت، خرید اسباب بازی زیبا نکته ی مهمی محسوب می شود و از این رو اسباب بازی های چوبی می توانند بهترین انتخاب برای شما و فرزند شما باشند. بافت زیبای آن ها و زنگ ها و جلای مجذوب کننده ی این اسباب بازی ها، میل به خریدن را دز شما تقویت می کند و البته که از خرید خود پشیمان نخواهید شد. اسباب بازی های چوبی معمولا از رنگ های متنوعی تشکیل می شوند و سادگی آن ها می تواند تکیمل کننده ی هر دیزاینی که برای اتاق بازی فرزند خود در نظر گرفته اید باشد.

بیشتر بخوانید:

تقویت هوش کودکان با اسباب بازی هایی از جنس چوب

اسباب بازی های چوبی نیز همچون سایر اسباب بازی ها به انواع مختلف فکری، نقش بازی ها و غیره تقسیم می شوند. در این میان تعدادی از آنها به گونه ای طراحی شده اند که به شدت بر هوش و استعداد کودکان تاثیر گذار بوده و موجب تقویت مهارت های آنها اعم از مهارت های هنری می گردد. اسباب بازی هایی همچون؛ انواع برج جنگا، دومینو ها، برج های تعادل، صفحه اشکال و غیره نمونه هایی از این دست اسباب بازی ها هستند. مزایای این بازی ها مانند مزایای دومینو بر هیچکس پوشیده نیست.

اعداد انگلیسی با چوب به شکل قطار

پیشنهاد های ماتیلوس برای خرید اسباب بازی چوبی

پس از آشنا‌شدن با ویژگی‌ها و مزایای اسباب بازی‌های چوبی، وقت آن رسیده که به معرفی برترین اسباب بازی‌های چوبی برای کودکان و نوجوانان بپردازیم. در ادامه به فهرست بهترین اسباب بازی‌های چوبی عرضه‌شده در ماتیلوس اشاره می‌شود.

گاو چوبی چرخدار پوپولوس PLU-0309

گاو چوبی چرخدار که در زمره اسباب بازی‌های چوبی نوزاد قرار می‌گیرد، از مواد اولیه مرغوب و استاندارد ساخته شده است و لبه‌های آن نرم و ایمن است. در بدنه این اسباب بازی هیچ‌گونه اتصالات فلزی وجود ندارد و پوشش آن نیز فاقد مواد سمی و شیمیایی است. این اسباب بازی، قابل شست‌وشو است و استحکام و ماندگاری بالایی دارد. انواع اسباب بازی‌های حیوانات چرخدار به ‌خصوص گاو چوبی چرخدار مهارت‌های حرکتی کودکان را تقویت می‌کنند.

مشخصات اسباب بازی:

ابعاد: ۱۶۰ در ۱۷۰ در ۶۰ میلی‌متر

رده سنی: خردسال

کشور سازنده: ایران

گاو چوبی چرخدار پوپولوس

گاو چوبی چرخدار پوپولوس

خروس چوبی چرخدار پوپولوس PLU-0310

خروس چوبی چرخدار نیز نوع دیگری از اسباب بازی‌های چوبی نوزاد است که از مواد اولیه مرغوب و بادوام ساخته شده است، بسیار روان و راحت حرکت می‌کند، عاری از هرگونه مواد سمی و فاقد اتصالات فلزی است و برای استفاده نوزادان ایمن است.

مشخصات اسباب بازی:

ابعاد: ۱۶۰ در ۱۷۰ در ۶۰ میلی‌متر

رده سنی: خردسال

کشور سازنده: ایران

خروس چوبی چرخدار پوپولوس

خروس چوبی چرخدار پوپولوس

صندلی چوبی پوپولوس PLU-0306

صندلی پوپولوس ساخته‌شده از چوب باکیفیت و بدون پوشش سمی و مواد شیمیایی است، طرح‌های کودکانه‌ای که روی این صندلی به‌کار رفته، آن را برای کودکان بسیار جذاب و دوست‌داشتنی کرده است. پایه‌های این صندلی، با استفاده از اتصالات فلزی، محکم شده است و به آسانی قابلیت نصب و جدا‌شدن را دارد. صندلی چوبی پوپولوس را می‌توانید در اتاق کودک یا اتاق نشیمن قرار دهید و برای بازی، نقاشی‌کردن و غذاخوردن کودک به کار ببرید.

مشخصات اسباب بازی:

ارتفاع: ۳۰۰ میلی‌متر

تحمل وزن: تا ۵۰ کیلوگرم

رده سنی: خردسال

کشور سازنده: ایران

صندلی چوبی پوپولوس

صندلی چوبی پوپولوس

جعبه اسباب بازی چوبی درب دار پوپولوس PLU-0304

جعبه اسباب بازی چوبی پوپولوس، از طرح‌های زیبایی برخوردار است و کیفیت بی‌نظیری دارد. یکی از کاربردهای این جعبه، نگهداری اسباب بازی‌های کودک و نظم‌دادن به اتاق او است؛ همچنین می‌توانید از آن به عنوان نیمکت کودک نیز استفاده کنید.

جداسازی و سرهم‌کردن این اسباب بازی بسیار آسان است و درصورتی که به عنوان نیمکت مورد استفاده قرار گیرد، تا ۵۰ کیلوگرم تحمل وزن را دارد. لازم به ذکر است که این نیمکت همچنین دارای آرامبند برای حفظ ایمنی کودک است.

مشخصات اسباب بازی:

ابعاد: ۴۰۰ در ۶۵۰ در ۴۰۰ میلی‌متر

رده سنی: خردسال

کشور سازنده: ایران

جعبه اسباب بازی چوبی درب دار پوپولوس

جعبه اسباب بازی چوبی درب دار پوپولوس

میز چوبی پوپولوس PLU-0305

میز کودک چوبی پوپولوس از مواد اولیه مرغوب ساخته شده است و پوشش آن عاری از مواد شیمیایی و سمی است. نصب و جداسازی اجزای آن ساده است و با استفاده از اتصالات فلزی محکم می‌شود. طرح‌های به‌کار رفته روی میز چوبی پوپولوس، زیبا، کودکانه و بسیار جذاب هستند. این میز را می‌توانید در اتاق کودک یا اتاق نشیمن قرار دهید و برای نقاشی‌کردن، غذا‌خوردن و بازی‌کردن کودک خود مورد استفاده قرار دهید.

مشخصات اسباب بازی:

ابعاد: ۷۲۰ در ۴۵۰ در ۵۰ میلی‌متر

تحمل وزن: تا ۵۰ کیلوگرم

رده سنی: خردسال

کشور سازنده: ایران

میز چوبی پوپولوس

میز چوبی پوپولوس

ست آشپزخانه چوبی عروسک تری تویز TRT-2819

اسباب بازی ست آشپزخانه چوبی عروسک تری تویز، شامل انواع کابینت‌ها و میز و صندلی مربوط به آشپزخانه است که از جنس چوب مرغوب و با کیفیت ساخته شده است و عاری از مواد شیمیایی و سمی است. کودکان می‌توانند از بازی با وسایل آشپزخانه عروسکی و تغییر چیدمان این وسایل لذت ببرند، این اسباب بازی همچنین قوه تخیل و خلاقیت کودکان را بهبود می‌بخشد.

مشخصات اسباب بازی:

رده سنی: ۳ تا ۵ سال

کشور سازنده: استرالیا

ست آشپزخانه چوبی عروسک تری تویز

ست آشپزخانه چوبی عروسک تری تویز

پازل چوبی پین‌دار آموزش کسر با سیب بوبو گیم کرن CRN-AP0082

انواع پازل چوبی پین‌دار که از برند معتبر و خوش‌نام بوبو گیمز هستند، برای سرگرمی و اهداف آموزشی کودکان بسیار مفید و مؤثرند. پازل چوبی پین‌دار آموزش کسر با سیب، طراحی زیبا و جذابی دارد که علاوه بر سرگرم‌کردن کودکان، آن‌ها را به ریاضی و عملیات محاسباتی علاقمند می‌کند. استفاده از این اسباب بازی، قدرت تمرکز و سطح هوش کودک را تقویت می‌کند و مهارت‌های حرکتی او را بهبود می‌بخشد. این پازل چوبی از مواد اولیه باکیفیت و عاری از هرگونه مواد شیمیایی ساخته شده است و برای سلامتی کودکان ایمن است.

مشخصات اسباب بازی:

رده سنی: ۵ تا ۸ سال

کشور سازنده: ترکیه

پازل چوبی پین دار آموزش کسر با سیب بوبو گیم کرن

پازل چوبی پین دار آموزش کسر با سیب بوبو گیم کرن

تاب چوبی بامتی BMT-1170

تاب چوبی بامتی، یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین اسباب بازی‌ها برای کودکان به شمار می‌رود. برای ساخت این اسباب بازی از چوب باکیفیت، طناب کنفی و پارچه‌های مرغوب استفاده شده است؛ پارچه به‌کار رفته در تولید این محصول، ضد حساسیت، ضد تعریق و قابل شست‌وشو است ‌و محل نشستن کودک بسیار نرم و راحت است. تاب چوبی بامتی قابلیت نصب بر روی بارفیکس را دارد، همچنین می‌توان آن را از بست‌های محکم سقفی آویزان نمود.

مشخصات اسباب بازی:

ابعاد: ۴۰۰ در ۴۰۰ در ۴۰۰ میلی‌متر

تحمل وزن: تا ۲۵ کیلوگرم

رده سنی: ۱ تا ۶ سال

کشور سازنده: ایران

تاب چوبی بامتی

تاب چوبی بامتی

اسباب بازی چوبی برج هوش بیس تویز BIS-09

اسباب بازی چوبی برج هوش که از چوب باکیفیت راش ساخته شده است، فاقد هرگونه مواد شیمیایی یا سمی بوده و برای سلامتی کودک کاملاً ایمن است. استفاده از این بازی، به بهبود مهارت‌های حرکتی کودک، توانایی حل‌مسئله و هماهنگی چشم و دست‌های او کمک می‌کند، همچنین هوش، دقت و تمرکز کودک را تقویت می‌کند.

مشخصات اسباب بازی:

ابعاد: ۱۹۰ در ۱۰۵ در ۱۰۵ میلی‌متر

وزن: ۵۲۱ گرم

رده سنی: ۳ تا ۵ سال و ۵ تا ۸ سال

اسباب بازی چوبی برج هوش بیس تویز

اسباب بازی چوبی برج هوش بیس تویز

حرف الفبا انگلیسی S سری فرنیچر و دکور کلاسیک ورلد  CLW-4421

استفاده از اسباب بازی حروف الفبای انگلیسی سری فرنیچر که از چوب مرغوب و بادوام ساخته شده‌ است، روشی لذت‌بخش، تعاملی، هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده برای یادگیری الفبای انگلیسی توسط کودکان است. وجه تمایز این اسباب بازی نسبت به سایر ابزارهای آموزش الفبای انگلیسی، این است که هریک از حروف الفبا به شکل حیوانی خاص و بسیار جذاب طراحی شده است. به عنوان مثال، حرف الفبا انگلیسی S به شکل یک مار طراحی شده است. بنابراین کودکان هنگام بازی با این اسباب بازی، همزمان با یادگیری زبان انگلیسی، با حیوانات مختلف و نام‌های آن‌ها نیز آشنا می‌شوند.

مشخصات اسباب بازی:

رده سنی: بالاتر از ۳ سال

کشور سازنده: چین

حرف الفبا انگلیسی S سری فرنیچر و دکور کلاسیک ورلد

حرف الفبا انگلیسی S سری فرنیچر و دکور کلاسیک ورلد

نکات درباره ی اسباب بازی های چوبی برای کودکان

 • اسباب بازی های چوبی فاقد هرگونه مواد شیمیایی و یا مواد مضر برای بدن کودکان هستند. به همین جهت کودکان می توانند ساعت ها با آن سرگرم شوند بدون اینکه نگران سلامتی آنها باشید. همچنین این اسباب بازی های دارای بافت و بوی طبیعی خوشایند هستند.
 • این اسباب بازی ها به شدت ایمن بوده و فاقد هر گونه نقاط تیز و یا برنده هستند.
 • اغلب مربیان پیش دبستانی به این واقعیت اشاره کردند که کودکان از میان انواع اجناس اسباب بازی اغلب جذب اسباب بازی های ساخته شده از چوب می شوند. چرا که بافت، بو و وزن مناسبی دارند.
 • اسباب بازی های چوبی به دلیل ماهیت ساده‌ای که دارند موجب تقویت قوه تخیل کودکان می‌شوند.
 • اسباب بازی های چوبی برای افزایش توانایی شناختی کودکان وسیله مناسبی هستند. اینگونه اسباب بازی ها به دلیل برخورداری از بافت سالم و ساختار ساده می توانند انواع مختلف از مهارتهای کودکان را تحریک کنند.
 • اسباب بازی های چوبی از طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند به علاوه هزینه خرید آنها نسبت به بسیاری از اسباب بازی های الکترونیکی یا پلاستیکی کمتر است.
 • اسباب بازی های چوبی به خاطر سادگی و ماهیت اشتراک پذیری که دارند این قابلیت را دارند که گروهی و به صورت مشارکتی مورد استفاده قرار گیرند. در نتیجه توانایی ارتباط برقرار کردن کودکان افزایش می یابد.
 • اسباب بازی های چوبی شرایط افزایش آرامش  و دور کردن احساسات منفی از کودکان را فراهم کردند.
 • این اسباب بازی ها به دلیل برخورداری از وزن مناسب موجب تقویت عضلات مختلف کودکان مثل؛ مچ دست، بازو، ساعد، انگشتان دست و… می شود.
شاید برایتان جالب باشد
10 نظرات
 1. زهرا می گوید

  وای خیلی خوبن این اسباب بازیای چوبی…هم بوی خوبی داره هم سبکه بچه اذیت نمیشه

  1. تیم ماتیلوس می گوید

   ماتیلوسی عزیز ممنون از توجه شما

 2. ندا می گوید

  اسباب بازیهای چوبی برای بچه ها ضرر ندارن؟

  1. تیم ماتیلوس می گوید

   ماتیلوسی عزیز خیر .اسباب بازی های چوبی فاقد هرگونه مواد شیمیایی و یا مواد مضر برای بدن کودکان هستند.البته پیشنهاد میکنم حتما از برندهای مرغوب خرید کنید.

 3. مهسا می گوید

  سلام میشه ادرس فروشگاهتون رو بزارید

  1. تیم ماتیلوس می گوید

   ماتیلوسی عزیز از طریق لینک زیر میتونید به فروشگاه اسباب بازی ماتیلوس با بهترین برندهای اسباب بازی مراجعه کنید:
   https://matiloos.com/

 4. sadaf می گوید

  وقت بخیر اسباب بازی های ساختنی رو از چه برندهایی موجود دارید؟

  1. تیم ماتیلوس می گوید

   سلام ماتیلوسی عزیز ممنون از شما انواع برند اسباب بازیهای ساختنی رو از طریق لینک زیر مشاهده کنید:
   https://matiloos.com/product-category/lego-and-building/%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%86%db%8c/

 5. mohammad می گوید

  خسته نباشید ارسال کالاهاتون چقدر طول میکشه؟ میخوام برای پسرم سفارش بدم تولدشه

  1. تیم ماتیلوس می گوید

   سلام ماتیلوسی عزیز ارسال کالاهای خریداری شده ۲ تا ۴ روز کاری زمان میبره در روز های تعطیل و به علت کرونا هم این زمان میتونه متغیر باشه اما برای ارسال سریع تر میتونید با پشتبانی سایت ما در ارتباط باشید :۲۲۰۲۶۶۲۳-۰۲۱

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.